EVERLAM Haberler

Otoklav değerlendirmesi

[fa icon="calendar"] Apr 12, 2018 9:23:36 AM

Otoklavların düzenli kontrolü yangını önlemeye yardımcı olur!

Lamine cam imalatı, kesikli bir süreç olan ve sıklıkla maliyetli teknik problemler ve gecikmelerin potansiyel bir kaynağı ve bir darboğazı olabilen otoklava gelene kadar devam eden kesintisiz bir prosestir.

Cam lamine etme süreci boyunca PVB’nin mekanik özelliklerini etkilediğinden, hattaki ve ortamdaki sıcaklık kilit bir parametredir. Doğru sıcaklık, PVB yüzeyini düzenli olarak yumuşatacak ve sıkıştırma merdanesinin basıncı altında hava çıkışına izin verecektir. Kenarlarda sıcaklık çok yüksek olursa, hava içeride hapsedilecek ve kabarcıklar oluşacaktır. Hat kontrol unsurları düşük performanslı parametrelerle başlatıldığında, düzeltici eylemin çok geç kaldığını ve üretimin bir kısmının başarısızlığa uğradığını çok sık görürüz.

Nihai olarak, laminatların sağlamlığı doğrudan sıcaklığa bağlıdır. Sıcaklığı etkin şekilde kontrol etmek, kaliteli ürünlerin imalatı için son derece önemlidir. Isı yayımı ve kızıl ötesi ışıma sistemleri, doğru sıcaklıkta laminasyona izin vermek için bunların arasındaki etkileşimi operatörün iyi anlamasını gerektirir.

Lamine cam üreticilerinin karşılaştıkları sorunların çoğu, üretim hattının yetersiz kontrolünden kaynaklanmaktadır. EVERLAM’de, yaratıcı çözümler bulmak ve sorunları gidermek, iyileştirmeleri tasarlamak için müşterilerimizle yıllardır çalışarak edindiğimiz derinlemesine teknik bilgi ve uzmanlığa sahibiz. Üretim işlemlerinizin verimliliğini artıracak teknik yardım, araçlar ve programları sağlamak için lamine hattı üreticileri ve laminecilerle çalışıyoruz. Ayrıca, üretim ve bakım ekibinin eğitimine de yardımcı oluyoruz.

 

Teknik servislerimize dair daha fazla bilgi için, info@everlam.com adresine e-posta göndererek veya +32 15 48 08 00 nolu telefonu arayarak EVERLAM ile iletişime geçebilirsiniz.

Stay connected!

Bleiben Sie auf dem Laufenden!

Restez connectés !

Restiamo in contatto!

Fique conectado!

¡No desconecte!

Haberdar olun!

Recent Posts